1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید

1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید

1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید

همسران برای مشکلات مختلفی به زوج درمانگر مراجعه می کنند و انتظارهای هم از یک متخصص زوج درمانگر دارند اما مطلب 1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید ، در چه موردی است؟

در ابتدا باید بگویم که زوج درمانگری در حیطه مشاوره خانواده است و مشاوره خانواده به مسائل ارتباطی اعضای خانواده می پردازد.

بنابراین رابطه فرزندان با پدر و مادر، رابطه ی همسران با یکدیگر و مسائل جنسی آنها، رابطه ی همسران با اعضای خانواده های خودشان مثل والدینشان در این حیطه می گنجد.

درست است که همسران بحرانهای ارتباطی خود را به نزد مشاور خانواده و زوج درمانگر می آورند اما اینکه چه توقعاتی به جاست و چه توقعاتی نابجا، مساله ی مهمی است.

برخی در به در به دنبال زوج درمانگر خوب در تهران یا شهر محل سکونت شان می گردند اما غافل از اینکه باید بدانند چه چیزی را متوقع هستند؟

زو ج درمانگر خوب قرار است چه کاری انجام دهد؟ دقیقاً چه انتظاری داریم؟

نه اینکه بگویید انتظار دارم مشکل من را با همسرم حل کند.

چه مشکلاتی؟ دقیقاً و ریز به ریز چه مسائلی؟

در ابتدا سنگ تان را با خودتان وا بکَنید بعد مراجعه کنید.

هدف از مراجعه به زوج درمانگر

در بحث 1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید می خواهیم به توقعات واقع بینانه از مراکز مشاوره خانواده و از متخصص روانشناس بپردازیم.

و عنوانی که به این مطلب اختصاص دادیم یعنی 1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید ، برای این است که برخی مراجعان با اهدافی غیر منطقی مراجعه می کنند.

مثلا برای چندمین بار ازدواج کرده اند بدون هیچ مشورتی و کاملا بچه گانه الان هم همسرشان دست بزن دارد، مواد مصرف می کند، مشاوره نمی آید و این شخص دنبال یک زوج درمانگر خیلی خوب در تهران یا کل ایران می گردد.

و فکر می کند که زوج درمانگر خوب حتما دکتری داشته باشد! حالا برای چه؟ برای اینکه زوج درمانگر مشکلش را حل کند و زندگی اش ادامه پیدا کند.

خیر

نه کارشناس ارشد مشاوره به عنوان زوج درمانگر و نه دکتری مشاوره به عنوان زوج درمانگر ، کاری برای این توقعات نمی توانند انجام دهند. مگر بخواهند پول شما را فعلا دریافت کنند!

چنین مواردی به شخص خود من مراجعه کنند ظرف 5 دقیقه اول جلسه را تمام می کنم و پولشان را پس می دهم که بروند.

یا شخصی چند بار خیانت کرده و تکرار پشت تکرار ؛ الان همسرش برای ماندن و جلب اعتماد به زوج درمانگر مراجعه می کند.

خب! چه می توانیم بگوییم!؟ دنبال چه هستید جز معجزه؟

برای همین است که در برخی شرایط ترک رابطه محتمل ترین راه حل است.

بنابراین باید بدانید با چه توقعی مراجعه می کنید.

صحبت با مشاور در مورد هدف از مراجعه

در پایان مطلب 1انتظار که از زوج درمانگر نباید داشته باشید بهتر است شما هم در جلسه ی نخست با مشاور خود در مورد اهداف مراجعه صحبت کنید.

این اتمام حجت به شما در مورد هزینه ای که می کنید و وقتی که می گذارید کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *