5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب

5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب

5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب

در مطلب قبل در مورد شخصیت مهرطلب صحبت کردیم و به 10 باور شخصیت مهرطلب و ویژگیهای آنها پرداختیم. امروز به 5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب صحبت می کنیم. در ادامه این بحث می خواهیم بیشتر این شخصیت را بشناسیم و برای زندگی راحت تر با شخصیتهای مهرطلب توصیه هایی را ارائه دهیم.

1-شخصیت مهرطلب به راضی کردن شما علاقه دارد. این را از او قبول کنید و سعی کنید از خدمات و کارهایی که انجام می دهد لذت ببرید و راضی شوید.

2-شخصیت مهرطلب نیازها و خواسته های شما و دیگران را به خوبی تشخیص می دهد و در اولویت می گذارد. اما زمانی که آنها چیزی از شما می خواهند ممکن است به روی خود نیاورند و خواسته های خود را مطرح نکنند. منتظر می مانند تا شما این نیاز آنها را تشخیص دهید. از جمله مهمترین نیاز، تضمین و امنیت خاطر است.

احساسات مهرطلبها را بی پاسخ نگذارید

در ادامه ی بحث 5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب توصیه می شود که احساسات مهرطلبها را بی پاسخ نگذارید.

3-مهرطلبها، به احساس شما نسبت به آنها به شدت حساس هستند.

اگر این شخصیت جزء کارکنان شما هست از کار خوبش تعریف کنید. آنها برای گرفتن پاداش ممکن است حرفی به شما نزنند چون فرض را بر این می گذارند که اگر شایسته پاداش باشند شما آن را لحاظ می کنید. در مورد همسر مهرطلب هم همین طور است او می خواهد شایستگی هایش دیده شود.

4-شخصیت مهرطلب ممکن است تقصیر مشکلات بین خود و همسرش را به گردن بگیرد پس مراقب باشید به جای اعلام نارضایتی از شرایط پیش آمده ، انتقاد را به شکل حمله تند و سرزنش ارائه ندهید.

5-زندگی با شخصیت مهرطلب یک دشواری هم به دنبال دارد که حل آن کاری دو طرفه است؛ یعنی هم شخصیت مهرطلب باید تلاش کند و هم، همسرش.

اگر شما بگویید نظرت چیه روز جمعه بریم خونه دوست مشترکمون؟ یا با اونها بریم بیرون؟ کافیه از این پیشنهاد، ذوق و شوق شما را درک کند؛ مهرطلب، بعید است مخالفت کند!

اما ممکن است چیزی که در ظاهر می گوید با حرف دلش یکی نباشد. چون می خواهد شما را راضی کند.

بنابراین روانشناس توصیه می کند گاهی در مورد اینکه آیا ممکن است تو هم چیزی یا کاری را دوست داشته باشی که اون روز انجام دهیم، بپرسید.

نـه اینکه بگویید آیا حرف دلت با آنچه که می گویی یکی است!!! یا بگویی می ترسم با من صادق نباشی!!

برچسب نزنید و خود را بی اعتماد نشان ندهید.

شخصیت مهرطلب هم باید روی خود کار کند و گاهی به نیازهای خودش توجه کند.

توجه شما به خانواده و همسر، تحسین برانگیز است امیدوارم همسرتان این موضوع را درک کند و قدر بداند اما تمرین کنید از سایر علایق خود غافل نشوید

مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی

در پایان بحث 5نکته مهم در مورد شخصیت مهرطلب ، اگر نمی توانید تغییری در حال و روزتان ایجاد کنید، توصیه می شود که حتما با مراجعه به یک مرکز مشاوره و روانشناسی این موضوع را پی گیری نماید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *