3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند

3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند

3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند

در این مطلب قصد داریم بپردازیم به 3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند در کلینیک و بررسی روابط همسران به این نتیجه رسیده ایم که بیشتر زندگی های مشترک، فقط یک “زیر سقف زندگی کردنِ” ساده است و نه چیز بیشتر!

حال خود دانید! آیا شما هم جز همین دسته از افراد هستید که زیر سوال می بریمتان که چه کاری بود ازدواج کردید یک همخانه می گرفتید.

این مدل ازدواج را هر شخصی که از پشت کوه آمده باشد هم می تواند انجام دهد، کار سختی نیست!

همسرانی که می خواهند روابط شان با یکدیگر و خانواده ها، روتین و عادی نشود باید زمان با کیفیت را وارد رابطه  کنند. یعنی به طور مرتب زمان مشترکی را با او برنامه ریزی و سپری کنند.

زمانی که به هر دو نفر اختصاص دارد و مانعی برای حواس پرتی نیست.

ایجاد علایق مشترک

در بحث 3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند به اولین نکته ی این بحث می پردازیم.

همسران باید موارد مشترکی را داشته باشند که هر دو به آن علاقه نشان دهند و بتوانند با هم انجام دهند. این علاقه مشترک می تواند نوعی از ورزش یا کار هنری باشد.

اصولا وجود وجه مشترک در زندگی معنا و انگیزه ایجاد می کند.

ارتباط و همدلی

در ادامه ی بحث 3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند برقراری ارتباط عامل موثری برای گذراندن زمان مفید با شریک زندگی است. مطالعات روانشناسی بر روی مراجعان مراکز مشاوره نشان می دهد که زوجین احساس بهتری خواهند داشت اگر “ارتباط” بین آنها در زندگی برنامه ریزی  شود.

عامل “دوستی” به زندگی همسران ثبات می بخشد و باعث تقویت حس “ما” در آنها می شود.

عامل “ارتباط” نباید با عامل “روتین”(عادت) برابر دانسته شود.

مثلا اگر یک روز تعطیل با هدف قبلی مراسمی مثل پیک نیک برنامه ریزی و اجرا شود، این یک ارتباط درست است. بنابراین هر چه یک زوج، زمان مشترک خود را با هدف تر و منظم تر برنامه ریزی کنند، به همان نسبت، خطر بی تفاوتی و عادی شدن در آنها کمتر می شود.

قدرشناس بودن

و آخرین نکته ی مطلب 3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند ، باید بدانیم زوجی که وجودشان برای هم عادی شده، اگر کاری برای هم انجام دهند خیلی عادی برخورد می کنند و از هم سپاسگزار نیستند.

به عنوان زوج درمانگر ، متاسفانه باید بگوییم که بیشتر ازدواج ها گرفتار چنین سطحی از روابط شده اند.

و اگر می خواهیم به چنین عادی شدنی گرفتار نشویم باید خلاقانه تر و منعطف تر برخورد کنیم در واقع اگر  چشممان در برابر کوچکترین کار شریک زندگی مان باز باشد و قدر آن را بدانیم، رابطه ی ما را جذاب و با هیجان خواهد بود.

داشتن زمان مفید با هم، توجه به هم و شاکر بودن از یکدیگر، اینها سه شاخصی هستند که موجب می شوند همسران به هم اعتماد داشته و با هم دوست باشند.

مراجعه به مرکز مشاوره خانواده

در پایان مطلب 3توصیه ای که همسران را به یکدیگر نزدیک می کند پیشنهاد می شود

در صورتی که به هر علت از جمله مشکلات شغلی، مالی، استرس ها و هر چیزی ، از همسرتان فاصله گرفته اید و خودتان از عهده بازسازی رابطه بر نمی آیید حتما به مراکز مشاوره و متخصص زوج درمانگر مراجعه نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *