10باور مهرطلب ها

10باور مهرطلب ها

10باور مهرطلب ها

در مقاله امروز قصد دارم در مورد 10باور مهرطلب ها که در مورد خود و دنیای اطرافشان دارند، صحبت کنم. و شما با مطالعه همین 10باور مهرطلب ها، شناخت خوبی از این شخصیتها پیدا می کنید.

مهرطلبها افرادی علاقه مند، مراقب و متوجه هستند. شما کسی را پرمحبت تر، مشتاق تر و دلواپس تر از او نسبت به خود، پیدا نمی کنید. 

مهرطلبها از جمع خانواده گرفته و گروه های اجتماعی، مذهبی و دوستان تا خط تولید کارخانه آدمهایی هستند  صمیمی، ملاحظه کار و وفادار.

جنسیت سرش نمی شود و مهرطلب ها در بین زنان و مردمان وجود دارند.

10 باور یا طرز فکر مهرطلب ها

من همیشه باید مطابق خواسته ، انتظارات و توقعات دیگران ظاهر شوم.

من باید از همه کسانی که در پیرامون من قرار دارند، چه از من تقاصای کمک بکنند یا نکنند، حمایت کنم.

من باید همیشه به مسائل دیگران توجه کنم و برای حل این مسائل از هیچ تلاشی کم نگذارم.

من باید همیشه خوب و خوشایند باشم و هرگز احساسات کسی را جریحه دار نکنم.

من باید همیشه دیگران را مقدم بر خودم به حساب آورم.

من نباید به کسی هرگز “نه” بگویم؛ باید به خواسته های آنها جواب مثبت بدهم.

من هرگز نباید کسی را ناامید کنم یا خواسته های او را زمین بگذارم.

من همیشه باید شاد باشم و هرگز نباید احساسات منفی ام را به دیگران نشان بدهم.

من باید همیشه سعی کنم که دیگران را از خود راضی نگه دارم و آنها را شاد کنم.

من نباید با طرح نیازها و خواسته های خودم دیگران را ناراحت کنم.

مهرطلب ها چه ویژگیهایی دارند؟

پس از آشنایی با 10باور مهرطلب ها شاید این سوال برایتان مطرح شود که مگر این شخصیتها چه ویژگی هایی دارند! ویژگیهایی که در ادامه مطلب نوشته ام در مورد این اشخاص صدق می کند:

پایبندی

مهرطلب ها به شدت پایبند روابط در زندگی خود هستند. آنها برای روابط خود ارزش قائلند و به روابط زناشویی هم پایبند هستند و برای حفظ این روابط تلاش می کنند.

کار گروهی

شخصیت مهرطلب، بیشتر یک تبعیت کننده است تا یک رهبر؛ سعی نکنید از آنها انتظار رهبری داشته باشید. این شخصیت از حس همکاری و تعاون زیاد برخوردار است. مهرطلب، به دیگران متکی است و از آنها خط می گیرید

تمکین

هنگام تصمیم گیری با خوشحالی نظرات دیگران را جویا می شود و به توصیه دیگران عمل می کند.

هماهنگی

مهرطلب ها سعی دارند میان خود و افراد مهم زندگی شان، روابط خوب برقرار کنند. آنها به افزایش هماهنگی علاقه مند هستند و می خواهند موافق و مودب ظاهر شوند

مراعات

شخصیت مهرطلب به فکر دیگران است مراعات آنها را می کند و در پی راضی کردن آنهاست. او حاظر است برای رعایت حال  اشخاص مهم زندگی خود از منافع و خواسته های خود بگذرد.

دلبستگی

برای شخصیت مهرطلب، روابط با اشخاص حرف اول را می زند. این افراد حتی در صورت از دست دادن کسانی که با آنها پیوند شدید داشته اند، می توانند مجدداً با دیگران پیوند مشابهی ایجاد کنند.

شخصیت شناسی

در پایان مطلب 10باور مهرطلب ها لازم به ذکر است که بحث شناخت شخصیت کمک بسیاری می کند که بدانیم چه انتظاراتی از خود و دیگران داشته باشیم.

آیا انتظارات ما به جاست یا توقع نابجایی داریم.

ضمن اینکه شناخت شخصیت در توسعه کسب و کار نیز به ما کمک بسیاری می کند اینکه بدانیم روی چه نیروهایی برای مشارکت حساب باز کنیم! چه کسانی خود را پیرو مقررات و تبعیت از گروه می دانند. بر اساس شخصیت شناسی که مسئولیتهایی به دیگران بدهیم و چه خدماتی از آنها بخواهیم.

به علاوه شخصیت شناسی به ما در شناخت آدمها در بحث پیش از ازدواج هم کمک می کند.

از همین روست که همیشه توصیه می شود در بحث پیش از ازدواج، از خودشناسی غافل نشوید و در ابتدا سعی کنید شناخت دقیقی از خود و ویژگیهای خود بدست آورید و برای این منظور به تحلیل شخصیت خود در مراکز مشاوره خانواده بپردازید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *